Imieniny Krystyny i Bożeny
13 marca

Znaczenie imienia:

Krystyna - Osoba o tym imieniu posiada podobno wybitną osobowość i zmysł dyplomatyczny, jest wrażliwa i przezorna, choć niekiedy - z powodu swych wygórowanych ambicji - popada w kłopoty. Lubi kierować mężczyznami i to dzięki ich staraniom oraz życzliwości udaje jej się wybrnąć z tarapatów. Kobieta o tym imieniu jest towarzyska i lubi podróże. Sama nie posiada uzdolnień artystycznych, ale swoje dzieci kieruje do roli aktora bądź lekarza. W zasadzie jest konserwatywna, lecz konieczne zmiany akceptuje.

Bożena - imię słowiańskie, do polszczyzny przejęte z języka czeskiego. Pierwotnie znaczyło obdarowana lub błogosławiona przez Boga. W polskich źródłach średniowiecznych występuje od XIII w. jako Bożana, Bożechna i Bożenna.
Osoba o tym imieniu lubi być podobno rozpieszczana przez innych i prowadzona przez życie, choć zmuszona okolicznościami - doskonale potrafi sama sobie poradzić. W stosunku do mężczyzn jest wybredna, dzieci kocha, ale nie lubi zajmować się domem.

***Niech łódź Twojego życia będzie lekka, obciążona jedynie tym, co jest potrzebne.

(Jerome K. Jerome)Nie pozwól, aby błahostki zakłócały spokój Twych myśli. Życie jest zbyt cenne, aby tracić je na to, co nie jest istotne, lecz przemijające.

(Grenville Kleiser)***Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i od nas zależy, czy zaświeci słońce. Pomimo chmur - walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach, a słońce świeci ponad nimi.

Opracowała Maria Krasnosielska